Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Jak zacházet s barveným pedigem

Pedig je většinou barven v barvách na textil Iberia - nedochází k jeho "převařování" při barvení. Výjimkou je např. fialová - ta je v barvě DUHA.

Jednotlivé pruty si smotejte do malých kotoučků, aby se vám s ním lépe manipulovalo.

Barvený pedig na rozdíl od přírodního namáčejte pouze do studené vody, nebude docházet k pouštění barviček. Dle průměru stačí 10 - 15 min.

V minimálním množství může být voda obarvena, proto nenamáčejte společně přírodní s barveným nebo světlé a tmavé odstíny.

Po namočení doporučujeme barvený pedig nechat pár minut oschnout nebo otřít hadrem - zbylé kapky vody by mohly nepatrně obarvovat přírodní pedig, se kterým pletete současně. 

Po namočení a otření vložte pedig do igelitového sáčku (tašky), aby  neuschl dřív než jej spletete. Zbylý nechte důkladně uschnout, a příště jej můžete opět namočit a použít.